بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد، ۲۹فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸

مانور مقابله با آلودگیهای نفتی در خزر

گیلان 24 و نشریه واکنش: مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر در بندر انزلی برگزار شد.

مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر امروز با استفاده از امکانات و تجهیزات اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان و سازمان‌های مربوطه در بندر انزلی برگزار شد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در جریان برگزاری مانور مذکور با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران در مورد اجرایی کردن پروتکل منطقه‌ای مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر با حضور نمایندگان کشورهای حاشیه دریای خزر اظهار کرد: مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در بندر انزلی برگزار شده است.
 
مهندس حسین چراغی تبیین اهمیت رعایت مسائل زیست‌محیطی، ارتقای فرهنگ دریا و دریانوردی در کشور و کاهش زمان امداد و نجات را از اهداف برگزاری مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر عنوان کرد.
 
*مانور مقابله با آلودگی نفتی واکنش به شرایط اضطراری است
 
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی نیز به برگزاری مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر اشاره کرد و گفت: برگزاری مانور مذکور توانمندی جمهوری اسلامی ایران و بنادر کشور در رابطه با واکنش به شرایط اضطراری و مقابله با آلودگی نفتی را به نمایش گذاشته است.
 
محمد راستاد به تمرین‌های آمادگی برای جمع‌آوری مواد نفتی از دریا توسط سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد و افزود: پیشگیری سوانح در اولویت برنامه‌های سازمان مذکور است و از طریق کنترل کشتی‌ها و بازرسی نحوه رعایت الزام مقررات مربوط به حفاظت محیط زیست دریایی توسط کشتی‌ها را در دستور کار داریم.
 
وی با بیان اینکه سالانه بیش از یک‌هزار و 500 فروند کشتی تجاری در حاشیه دریای خزر تردد می‌کنند، تصریح کرد: کشتی‌ها یکی از عواملی هستند که می‌توانند به صورت بالقوه منجر به ایجاد آلودگی در دریا شوند اما عوامل مهم دیگری برای امکان بروز آلودگی در دریا وجود دارد و می‌تواند فعالیت‌های صنعتی و حتی آلودگی‌هایی باشد که از منشأ ساحل وارد دریا می‌شوند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مانور،دریایی، خزر، آلودگی، نفت،بنادر و دریا نوردی، انزلی،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است