باقلا خوری گیلانی ها شروع شد، ۲۸فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸

فاویسم در گیلان رخ نشان داد

گیلان 24 و نشریه واکنش: با آغاز ورود باقلای جنوب کشور به گیلان که از ابتدای سال شروع و هم اکنون گسترده شده است، بیماری فاویسم در این استان و غرب مازندران جولان می دهد.

احمد مرادی  در نشست خبری در رشت اظهار داشت: همه ساله با فرارسیدن فصل بهار و با ورود باقالای  مازندرانی که  اکنون از جنوب و مناطق مرکزی ایران وارد شمال می شود افرادی که بیماری فاویسم دارند با مصرف این محصول دچار کم خونی می‌شوند.
 
مدیرکل انتقال خون استان گیلان با اشاره به اینکه تنها راه درمان بیماری مذکور تزریق خون است خاطرنشان کرد: استان گیلان از عمده‌ترین مناطقی است که افراد در فصل بهار با این مشکل روبه‌رو می‌شوند.
 
مرادی با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به بیماری فاویسم با مصرف این محصول به‌شدت نیازمند تزریق خون هستند تصریح کرد: از تمامی اهدا کنندگان خون در گیلان تقاضا می‌شود در فصل بهار بیشتر به مراکز اهدای خون مراجعه کرده و همشهریان خود را در این مقوله یاری کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه استان نیاز بیشتری به خون با گروه خونی O منفی، O مثبت و AB منفی دارد بیان کرد: با ورود این محصول کشاورزی هم اکنون مصرف خون در استان گیلان افزایش یافته است و گذر از این مقوله نیازمند همت همشهریان خیر است
شاید برای مردم دیگر مناطق کشور حیرت انگیز باشد که در گیلان و غرب مازندران مردم باقلای خام " دانه های باقلا نه با غلاف" را مثل آجیل میل می کنند. مصرف این خوردنی با نان داغ و پنیر محلی بسیار به دائقه مردم این نواحی خوش گوار است که  در طول روز به خصوص عصرها میل می کنند.
خوردن باقلای خام برای افراد کم خون و کسانی که حسایت دارند مشکلات فراوانی به وجود می آورد و  در هر فصل دستگاه های مسئول هشدارهای لازم را می دهند.
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : باقلا، فاویس»، انتقال خون

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است