با مشارکت خیران، ۲۴فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۶

7 کتابخانه در گیلان افتتاح شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان اعلام کرد: هفت باب کتابخانه عمومی توسط خیرین در شهرهای مختلف گیلان به بهره برداری رسیده است .

 زهرا بدن ارا در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با قدردانی از حمایت های بی دریغ و همیشگی استاندار گیلان از طرح ها و برنامه های مجموعه کتابخانه ها، رشد شاخص های مطالعه در حوزه های مختلف را نشان دهنده توجه بیش از پیش مسئولین استانی به مقوله ترویج فرهنگ خواندن در استان عنوان کرد.
 
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه افزود: در سالی که گذشت شاهد افتتاح 3باب کتابخانه عمومی بودیم و عملیات احداث 11 باب کتابخانه عمومی در اقصی نقاط گیلان آغاز شده است.
 
وی اظهار کرد: استان گیلان هم اکنون دارای 103 باب کتابخانه عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل است که از این تعداد کتابخانه عمومی 2کتابخانه سیار در منطقه آزاد انزلی و شهر رشت مشغول ارائه خدمات به علاقمندان کتاب و کتابخوانی هستند که در صورت بهره برداری از کتابخانه مرکزی شهر رشت و نیز ایجاد کتابخانه عمومی در مسکن مهر استان این میزان به طور چشم گیری افزایش خواهد داشت.
 
وی همچنین از رشد عضویت کتابخانه های عمومی به میزان 39درصد در سال 95 و در مقایسه با سال 94 خبرداد و گفت: با مراجعه و عضویت این میزان افراد به کتابخانه های عمومی 23درصد در تامین منابع کتابخانه های عمومی گیلان رشد داشتیم.
 
بدن آرا تعامل دستگاها با مجموعه کتابخانه های عمومی در سال گذشته را بسیار موثر و سازنده عنوان و از سازمان منطقه آزاد انزلی در برگزاری موفق ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان با مشارکت بیش از 19 هزار نفر به عنوان نماد این همدلی یاد کرد.
 
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ثبت انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گیلان با حمایت و تایید استاندار گیلان در سال گذشته را نیز یکی از موفقیت های چشمگیر عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه تاکنون 7باب کتابخانه عمومی توسط خیرین در شهرهای مختلف گیلان به بهره برداری رسیده است گفت: با مشارکت خیر کتابخانه ساز رودسری عملیات احداث کتابخانه عمومی واجارگاه آغاز شده و بزودی شاهد بهره برداری از این پروژه فرهنگی خواهیم بود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کتابخانه،فرهنگ،گیلان، کتابخانه ها، خیران کتابخانه ساز،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است