با هدف عمل آوری زباله به کود آلی، ۲۱فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۸

کارخانه های تبدیل زباله گیلان گسترش یافت

گیلان 24: استاندار گیلان با بیان اینکه ۲ کارخانه کمپوست در شهرستان‌های تالش و لنگرود در حال احداث است گفت: ظرفیت کارخانه‌های کمپوست گیلان از ۳۰۰ تن به ۷۰۰ تن افزایش یافته است.

 محمدعلی نجفی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه مشکلات زیست محیطی استان گیلان در جریان جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه بررسی شد اظهار داشت: مدیریت پسماند گیلان و طرح احیای تالاب بین المللی انزلی از مهم‌ترین بحث‌های جلسه مذکور بوده است.
 
استاندار گیلان گفت: در جلسه مذکور مصوب شد از محل تسهیلات بانکی، صندوق توسعه ملی و ردیف‌های متفرقه عمران شهری و فناوری‌های نوین به‌عنوان طرح تشویق بخش خصوصی به ویژه بخش‌هایی که در حوزه پسماند فعالیت می‌کنند امکانات در اختیار آن‌ها قرار داده شود.
 
نجفی از اختصاص 100 درصدی اعتبار مدیریت تالاب انزلی از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد و افزود: 50 میلیارد ریال اعتبار برای احیای تالاب بین المللی انزلی به استان گیلان اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح ساماندهی پسماند در 460 روستای بالای 200 خانوار، 300 تفرجگاه ساحلی و 150 بوستان روستایی در گیلان اعتبارات مطلوبی در نظر گرفته شده است گفت: استان گیلان در طرح ساماندهی پسماند روستای بالای 200 خانوار به‌عنوان الگوی استانی انتخاب شده است.
 
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه ظرفیت کارخانه‌های کمپوست گیلان از 300 تن به 700 تن افزایش یافته است بیان کرد: 2 کارخانه کمپوست دیگر هم در شهرستان تالش و لنگرود گیلان در حال احداث است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار،کمپوست، کارخانه ها، گیلان، زباله،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است