۱۹فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲:۵۳

3 میلیون زائر نوروزی درامامزادگان گیلان حضور یافتند

نشریه ی واکنش و شبکه خبری گیلان 24: معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان از حضور سه میلیون نفری زائرین و مسافرین در بقاع متبركه گیلان در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد .


 
 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امورخیریه استان گیلان ؛ محمد قاسم پور ، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان در پایان طرح آرامش بهاری اظهار داشت: طرح آرامش بهاری در 230 بقعه متبرکه استان گیلان انجام پذیرفت .
وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از 28 اسفند سال 95 استارت زده شد ، بیان داشت : این طرح تا 14 فروردین ماه 1396 ادامه داشت و در این بازه زمانی برنامه‎هایی از جمله آماده‎سازی بقاع متبرکه ، اسکان مسافرین و برنامه‎های فرهنگی صورت گرفت .
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان درخصوص برنامه‎های فرهنگی ، اظهار داشت : برپایی خیمه‎های معرفت ، پاسخگویی به مسائل شرعی ، ایستگاه مشاوره وقف، غرفه کودک و نوجوان ، محصولات فرهنگی غرفه عفاف و حجاب در دستور کار در ایام تعطیلات نوروزی قرار گرفت .
قاسم پور با اشاره به حضور مبلغان اعزامی در خیمه های معرفت از آغاز طرح آرامش بهاری ، افزود : تا كنون بیش از 2 میلیون و 730 هزار نفر زائر در طول تعطیلات نوروزی از بقاع متبركه گیلان بازدید و زیارت کردند كه از این حیث بیش از یك میلیون و دویست هزار نفر نفر از خیمه های معرفت بقاع متبركه استفاده نمودند .
وی با بیان اینکه اسکان مسافرین در زائرسراها در طرح آرامش بهاری جزو برنامه های اوقاف و امورخیریه گیلان بشمار میرفت ، تصریح کرد : تعداد 10هزار و 800 نفر در زائرسراها و کمپ‎های موقت اسکان یافتند.
وی افزود : حضور مردم در جوار بقاع متبرکه نشان دهنده ارادت خالصانه و ارادت آنها به اهل بیت(ع) می باشد .
 
لیلا خدمت بین دانا

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان،تعطیلات،نوروز،بقاع متبرکه، زائران،معاون فرهنگی،اوقاف،امورخیریهف

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است