شورای های شهر و روستا از حرف تا عمل

مردم با تدبیر عمل کنند

شماره معکوس برای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه آغاز شده است.


هر قدر به آخرین روزهای اردیبهشت ماه نزدیک تر می شویم، توجهات افکار عمومی  و تب و تاب نامزدهای انتخابات بالاتر می رود و تبلیغات میدانی، رسانه ای و فضای مجازی گسترده تر می شود.
بی تردید اوج این تب و تاب زمانی خواهد بود که صلاحیت نهایی نامزدهای انتخاباتی تایید شود و افراد براساس قانون انتخابات بتوانند وارد صحنه های علنی شود.
اینکه ما و شما در انتخابات مشارکت حداکثری داشته یک اصل مهم و پذیرفتنی است ،  چرا که دوست و دشمن چشم به این انتخابات ها دارند که در نوع خود یک نظرسنجی ، حماسه حضور و استقلال طلبی است، اما شاید مهم تر از آن انتخاب افرادی است که بعنوان رئیس دولت یا اعضای شورای شهر بتوانند در مقام اجرایی کشور و نیز تشکل های نظارتی بر وضعیت شهر و روستا تصمیم گیری می کنند.
بیش از 80 میلیون نفر جمعتیت ایران با تصمیم های درست، به موقع و دور اندیشانه نمایندگان در شوراهای شهرو روستا در انتظار آینده ای درخشان فارغ از مشکلات با خوداتکایی  و ارامش جامعه هستند.
مردم هم باید با تدبیر" عاقلانه" با دور اندیشی و به دور از فریب، خریده شدن، فامیل بازی، رانت ،  دنبال روی کورکورانه  و نگاه های سیاسی و جریانی صرف وارد این کار و زار سرنوشت ساز شوند.
مقصود ما مردود دانستن جریان های سیاسی نیست بلکه در کشور ما حزب و جریان های سیاسی هنوز نتوانسته اند خود را تعریف کنند و جایگاه مستحکمی داشته باشند و لذا شایسته است تا آن زمان افراد جامعه با تحقیق، بررسی و جستجو از طریق افراد آگاه نمایندگانی مناسب ، مقتدر، مستقل آشنا به حقوق شهروندی انتخاب کنند.   
اگر مردم چنین نکنند، اوضاع اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی همان آش و همان کاسه خواهد بود و لذا برای یکبار هم که شده با تحقیق و باور نمایندگانی انتخاب کنیم که وامدار این و آن نبوده و هر روز زیر پرچم یک نفر سینه نزنند. کسانی انتخاب کنند که برای رفاه عمومی ، عزت ایران و اسلام و آینده کشور تصمیم بگیرند.   
در این باره منتظر دیدگاه های شایسته شما عزیزان هستیم که با نام و مشخصات تان منتشر شود.
                           مدیر مسئول – فروردین 96

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات، ریاست جمهوری،شوراها، شهر و روستا، مردم، تدبیر، عقلانیت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است