150 دقیقه خنده در رشت، ۱۶فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴

نمایش " آمیزفرفره" فوق العاده، دارای پیام

عصر امروز چهارشنبه به دعوت تهیه کننده نمایش جذاب و روان " آمیز فرفره" که در حقیقت نوعی سیاه بازی موفق در عین حال یک نمایش سنتی ، کلاسیک دارای چند پیام و آموزنده است ، را دیدم.


چند سالی بود که چنین نمایشی را تماشا نکرده بودم و تا آنجا که به خاطر می آورم ، آخرین نوع از این نمایش را در تئاتر پارس در لاله زار تهران با شرکت مرحوم سعدی افشار دیده بودم.
نمایشنامه " آمیز فرفره" که از پنجم فروردین ماه در سالن اجتماعات مجتمع خاتم رشت هر روز از ساعت هفت عصر کار را آغاز می کند و 150 دقیقه تماشاگران را می خنداند، تا بیستم فروردین روی صحنه است و شخصا امیدواریم با استقبال مردم گیلان و غرب مازندران و دیگر مناطق این نمایش تمدید داشته باشد.  
هم چنین به عوامل تهیه و اجرای نمایشنامه آمیزفرفره پیشنهاد می کنم که این تئاتر را در تابستان امسال به همین مدت به روی صحنه ببرند.
بی تردید " آمیز فرفره " در ژانر خود در کشور در حال حاضر یک نمایش کم نظیر و شاید هم بی نظیر باشد ، ضمن آنکه اعتقاد دارم می توان برخی صحنه های نمایش را برای کوتاه تر کردن زمان اجرای نمایشنامه حذف کرد به نوعی که به اصل موضوع آسیبی وارد نشود.
در عین حالی که  بودن این صحنه ها بهتر از نبود آن است ، اما باید رعایت حال تماشاگران را هم کرد ، ضمن آنکه با کوتاهتر شدن زمان اجرا ، امکان اجرای نمایش در صورت استقبال برای هر شب تا دو بار میسر خواهد بود.
به همه هنرمندان، روزنامه نگاران،  هنردوستان توصیه می شود که این نمایشنامه برای یک بار هم که شده در رشت سالن خاتم الانبیاء ببینند و ساعتی خوش و خرم برای خود و خانواده شان فراهم کنند.
عوامل این نمایش در پوستر آن مشخص است ، اما باید گفت که بازی برخی از بازیکنان قوی تر و حرفه ای است که از جمله مجید پتکی بازی روان و ساده ارائه کرد و توانست با تماشاگران بسیار خوب ارتباط برقرار کند. بازی خانم ها به خصوص همسر اول آمیزفرفره و همسر سوم آمیزفرفره هم  با دیالوگهایی که دارند، بسیار جذاب و تاثیر گذار است.
حیف است که سالن اجرای این نمایشنامه قوی پر نشود و یا آنکه حتی برای شب های بعد بلیط ها پیش خرید نشود.                                      مدیر مسئول نشریه واکنش – 16 / 1/96
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نمایش،آمیزفرفره، رشت، سالن خاتم الانبیا،جذاب،روان،خنده،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است