در تعطیلات نوروز امسال، ۱۵فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۴:۱۸

هلال احمر گیلان به 407 هزار نفر خدمت رسانی کرد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : از آغاز طرح های هلال احمر 407هزار و 744نفر از طرح ایمنی و راهنمایی جوانان شامل ایستگاههای سلامت و راهنمایی ، طرح سحاب ، فضای دوستدار کودک ، خیمه های نماز ، طرح های بهرفت ، همتایان و پیمان و 478 تن حادثه دیده از خدمات هلال احمر بهره مند شدند .


 

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در این باره گفت: با شروع طرح های نوروزی از 25 اسفند ماه سال گذشته لغایت 15 فروردین امدادگران و نجاتگران این جمعیت   با حضور در 166عملیات  جاده ای ، کوهستان و دریایی 84 تن را نیز به مراکز درمانی منتقل کردند .
 
ولی پور افزود مسافرین با حضور در پست های ایمنی و سلامت از خدمات ایمنی بهداشتی ، اجتماعی و آموزشی هلال احمر استان در قالب طرح بهرفت ( بهبود رفتار ترافیکی ) ، طرح همتایان ، طرح  پیمان و همچینین از خیمه های نماز جمعیت جهت استراحت کودکان و اقامه نماز  جمعیت برخوردار شده و 304  هزار بروشور ، لوح فشرده ، نقشه و مطالب آموزشی دریافت نمودند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان  با اشاره به اینکه 2 هزار نفر از امدادگران و اعضای داوطلب و 200 نفر از همکاران به‌طور مستقیم در طرح نوروزی استان گیلان فعالیت دارند اظهار داشت: 51 دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی و 16 شعبه هلال احمر در استان گیلان در حالت آماده‌باش کامل قرار بودند .
 
وی با بیان اینکه در کنار ارائه خدمات به گردشگران، طرح‌های ویژه هلال احمر هم اجرا می‌شود از اجرای طرح "بهرفت" با هدف بهبود رفتارهای ترافیکی و طرح "پیمان" که پیشگیری از اعتیاد را مدنظر دارد خبر داد و گفت: طرح "همتایان" که هدفش پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز است و طرح "خادم" که خانواده آماده مخاطره است اجرا می‌شود.
 
ولی پور اظهار داشت: تیم‌های واکنش سریع و آنست (سگ‌های تجسس) جمعاً با احتساب نیروی‌های جوان و داوطلب، 6 هزار و 500 نفر نجاتگر، پرسنل، اعضای جوان و داوطلب با حضور در پست‌های نوروزی به هموطنان خدمات ارایه نمودنن که 15 فروردین طرح های نوروزی هلال احمر به پایان رسید .
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان، هلال احمر،خدمت رسانی، تعطیلان،نوروز

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است