۱۰اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۷

سواحل شمال در تصرف ويلاهاي مديران

گيلان 24 و نشريه ي واكنش: سواحل شمال کشور به ویلا برای مدیران دولتی تبدیل شده استنماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر سواحل شمال کشور تصرف شده و به ویلا و مجتمع‌هایی برای مدیران دولتی تبدیل شده است،گفت: تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل قطعا از هرج و مرج های پیش آمده در سواحل می‌کاهد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در توضیح وضعیت تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل، اظهار کرد: تشکیل این سازمان در مجلس نهم به تصویب رسید اما متاسفانه در ردیف‌های بودجه و قانون برنامه ششم توجهی به این سازمان نشده است،متاسفانه ساختار این سازمان هم علی رغم مصوبه قانونی هنوز شکل نگرفته است .

وی با انتقاد از اینکه دولت توجهی به تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل ندارد،افزود:تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل قطعا از هرج و مرج های پیش آمده در سواحل می‌کاهد،این سازمان به خصوص در سواحل شمال کشور که بخشی از آن مورد تعرض‌های غیرقانونی قرار گرفته است موثر خواهد بود .

کوچکی‌نژاد گفت: اکثر سواحل شمال کشور تصرف شده و به ویلا و مجتمع‌هایی برای مدیران دولتی تبدیل شده است، این اقدامات تصرف به پول بیت‌المال است بنابراین نیازمند ساماندهی خاص و موثر است .

به گزارش خانه ملت، عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل تحول سواحل کشور را موجب می‌شود،گفت:مجمع نمایندگان استان گیلان این موضوع را پیگیری خواهد کرد زیرا مصوبه قانونی مجلس باید اجرا شود.

نگاه رسانه: سخن نماينده مردم رشت در مجلس سخني بسيار سنجيده و درست است ،  اما اين شرايط مربوط به امروز و ديروز نيست بلكه ريشه در 40 سال گذشته و حتي قبل از انقلاب اسلامي دارد.  البته در يك دهه اخير با بروز فاصله طبفاتي و پولدارتر شدن مديران و توصيه پذيري ها اين شرايط گسترش يافته و همچنان دامنه اين كارها ادامه دارد.
بسيار شايسته است كه رسانه هاي استان هاي گيلان و مازندران در اين خصوص واكنش نشان بدهند. دريا  و ساحل آن متعلق به همه مردم ايران و حتي گردشگران جهاني است و نبايد در تملك عده اي خاص چه اشخاص يا نهادها، ارگانها و سازمان هاي دولتي و انقلاب اسلامي در آيد. ساحل را براي همه مردم ايران و براي همه نسل ها بايد حفظ كرد.
اگر نظري و انتقادي داريد ، بسم الله

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، سواحل، مسئولان،‌تملك،‌كوچكي نژاد، نماينده،‌مردم رشت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است