در چابکسر؛

کشتی گیله مردی درحال برگزاری است

نشريه منطقه اي واكنش و شبكه خبري گيلان 24: یکدوره مسابقه کشتی گیله مردی به مناسبت یادبود شهدای مدافع حرم در سالن ورزشی سمام روستای سیاهکلرود بخش چابکسر شهرستان رودسر در حال برگزاری است .


photo_2017-02-23_00-39-39


مسئولین اجرایی مسابقات عنوان کردند: به دلیل علاقه مندی مردم منطقه به این ورزش اصیل بومی محلی در نظر داریم با برپایی چنین میادینی از ورزشکاران این رشته پرطرفدار ورزشی حمایت و کشتی گیران جدیدی را به این ورزش معرفی کنیم .

اسماعیل نقره علیپور افزود: برگزاری چنین مسابقاتی علاوه بر حضور پررنگ مردم در این میادین ورزشی، نیازمند حمایت همه جانبه ی مسئولین امر است.

افشین چهاراقران عضو دیگر برگزار کننده این رقابتها با بیان اینکه این دوره از رقابتها با حضور زبده ترین پهلوانان گیلان و مازندران در حال برگزاری است گفت:  این مسابقات تا دوهفته آینده " 17 اسفندماه سال جاری" ادامه دارد و شاهد یکی از بهترین رقابتهای کشتی گیله مردی در منطقه خواهیم بود.سیاهکلرود در مسیر اصلی منطقه نمونه گردشگری جواهردشت قرار دارد.

در سراسر استان گيلان و غرب استان مازندارن هر سال در نيمه دوم سال كه كشاورزان به نوعي فصل استراخت شان است چندين دوره مسابقه هاي كشتي گيله مردي به مناسبت و يادمان گوناگون برگزار مي شود و مورد استقبال گسترده مردم هرمنطقه قرار مي گيرد.

محسن عیالوار- چابکسر

منبع : گيلان 24

برچسب ها : كشتي،‌گيله مردي،‌چابكسر،‌سياهكلرود،شرق گيلان،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است