مدیرکل تامین اجتماعی ،

صيادان امسال بيمه مي شوند

گيلان 24 و نشريه واكنش: مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: با پیگیری‌ها و تلاش‌های نمایندگان مجلس در حال حاضر موانع بیمه صیادان برطرف شده است و تلاش است تا پایان اسفند شاهد اجرای بیمه صیادان در گیلان باشیم.

جمیل حق پرست روز دو شنبه  در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی گیلان 46 درصد جمعیت استان گیلان را زیر پوشش دارد اظهار داشت: امسال 770 هزار و 500 تومان عیدی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی است که با حقوق اسفندماه به این عزیزان پرداخت می‌شود.

مدیرکل  اداره كل تامین اجتماعی استان گیلان بحث همسان سازی در پرداخت مستمری را یکی از مطالبات بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: بازنشستگان این سازمان این انتظار را دارند که میزان و ارزش مستمری آن‌ها با افزایش تورم و کاهش ارزش پول حفظ شود.

حق پرست با تاکید بر اینکه این مقوله در مجلس شورای اسلامی در دست بحث و بررسی است تصریح کرد: با پیگیری‌ها و تلاش‌های نمایندگان مجلس در حال حاضر موانع بیمه صیادان برطرف شده است و تلاش است تا پایان اسفند شاهد اجرای بیمه صیادان در گیلان باشیم.

وي با اشاره به اینکه استان بالغ بر 108 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی دارد خاطرنشان کرد: این افراد به همراه افراد تحت تکلف خود جمعیتی بالغ بر 225 هزار نفر را در استان گیلان تشکیل می‌دهند.

حق پرست با اشاره به اینکه بحث بیمه پایه از سوی سازمان تامین اجتماعی و با داشتن دفترچه بیمه برای افراد تحت پوشش این سازمان تامین می‌شود گفت: در سال‌های گذشته کانون‌های بازنشستگان تامین اجتماعی که از تشکل‌های خود جوش هستند اقدام به انعقاد قراردادهای بیمه تکمیلی کردند و سازمان تامین اجتماعی با این کانون‌ها همکاری و همیاری داشته است.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : تامين اجتماعي،‌گيلان،‌مدير كل، بيمه، صيادان،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است