۲۹بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸

تقویت زیرساختها نیازمند بودجه است

گيلان 24 و نشريه ي منطقه اي واكنش: استاندار گیلان در نشست جمعی از مدیران استان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت :برای تقویت زیرساختها نیازمند اعتبارات بیشتر هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در این جلسه که بیش از 3 ساعت به طول انجامید دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه در ایام برف گذشته همه ی مدیران فعال بودند افزود: در بخش زیرساخت ها بویژه شبکه های برق استان نواقص و فرسودگی هایی که از سال های گذشته برجای مانده است، وجود دارد که انتظار داریم در تخصیص اعتبارات مورد نیاز تسریع گردد.

وی به فرسودگی و عمر بالای ماشین آلات استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: سن ماشین آلات استان در ابتدای دولت یازدهم بیش از 23 سال بود که با بهره گیری از اعتبارات حوادث سال 93 خوشبختانه توانستیم بخشی از ماشین آلات را ترمیم و نوسازی کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تلاش ما براین است تا نعمت برف، باعث ایجاد شور و نشاط در بین مردم شود گفت: متأسفانه برخی در آستانه ی برگزاری انتخابات، سفیدی برف را سفید نمی بینند.

وی همچنین به مشکلات موجود در ساماندهی زباله و پسماند بخش سراوان اشاره و اظهار داشت: علیرغم تلاش های شکل گرفته در این مدت اما با نزدیک شدن به فصل گرما امکان افزایش مشکلات مردم در این منطقه وجود دارد که نیازمند حمایت های بیشتر در تسریع این پروژه هستیم.

استاندار گیلان به اقدامات صورت گرفته در نهضت آسفالت راه و آب روستایی در دولت یازدهم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر رشد چشمگیر استان در تمامی شاخص ها نسبت به ابتدای دولت در راه روستایی 14 درصد از میانگین کشوری عقب بودیم که بحمدا... در حال گذر از میانگین کشوری هستیم.

وی به جذب سقف تعیین شده از سوی دولت در تشهیلات رفع موانع تولید نیز اشاره و خاطرنشان کرد: 470 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان به واحدهای صنعتی و کشاورزی پرداخت شد.

استاندار گیلان افزود : با توجه به ظرفیت بالای استان در بخش های صنعتی و کشاورزی انتظار ما این است تا اعتبارات بیش تر از سقف به گیلان اختصاص یابد.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، استاندار، زير ساخت ها، بودجه،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است