۲۵بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴

لاهيجان،‌شهر نامزد پایتخت کتاب ایران شد

گيلان 24 و نشريه واكنش: لاهیجان نامزد پایتخت کتاب ایران شد در سومین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، لاهیجان یکی از ٢٠ شهر نامزد پایتخت کتاب ایران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری لاهیجان، در سومین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از ١٠٢ شهر که برنامه ها و فعالیتهای خود را به دبیرخانه ارسال کردند، پس از داوری، شهرلاهیجان یکی از٢٠ شهر منتخب به عنوان نامزد انتخاب شد.
 رویداد انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با هدف کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماع‌محور شهرها، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی،کشف، جذب، ساماندهی و  بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های محلی و بومی برای ترویج کتاب‌خوانی و تقویت برنامه‌ریزی و نگاه به آینده برگزار می‌شود.
این عنوان به شهری اعطا می‌شود که از نظر هیات داوران بهترین و موثرترین برنامه را برای ترویج کتاب‌خوانی ارائه کرده و تضمین‌های لازم را برای اجرای آن داده باشد. شهر منتخب علاوه بر دریافت لوح تقدیر از مقامات عالی‌رتبه کشوری، مجموعه‌ای از تسهیلات، اعتبارات و منابع فرهنگی را دریافت خواهد کرد.
این طرح در لاهیجان با هماهنگی و همکاری شهرداری، اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لاهیجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری این شهرستان اجرا می شود و کتابخانه های عمومی نقش بسیار پررنگی در کسب نامزدی لاهیجان بعنوان پایتخت کتاب ایران داشته اند.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : لاهيجان،‌شهر كتاب،‌نامزد،‌

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است