رشد گیلان منوط به رشد دانشگاه هاست

'گيلان 24 و نشريه واكنش: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دانشگاهیان در توسعه کشور گفت:رشد استان گیلان منوط به رشد دانشگاه های آن است.
دکتر علی نوبخت در نشست با روسا و کارکنان دانشگاه گیلان ، دانشگاه ها را محور توسعه دانست و به نقش دانشگاهیان در توسعه کشور اشاره کرد و نگاه کیفی گرایانه به امور را نگاهی لازم برشمرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید انسان هایی خود باور بسازند تاکید کرد:ما از هر گونه کمک به رشد و توسعه دانشگاه که در پی آن رشد و توسعه استان را به همراه خواهد داشت حمایت می کنیم.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست با ترسیم وضعیت آموزش عالی استان به صورت عام از لحاظ کمی و کیفی و تشریح وضعیت علمی،آموزشی و پژوهشی دانشگاه به طور خاص به ظرفیت های موجود در دانشگاه گیلان اشاره کرد.

وی ایجاد همگرایی، تمرکز بر اجرای برنامه های ساختاری همچون تصویب برنامه راهبردی دانشگاه در هیات امنا و بالطبع آن برنامه عملیاتی پنج ساله دانشگاه، قانون گرایی و ضابطه مندی را از اصول محوری مدیریت جدید دانشگاه در دولت تدبیر و امید دانست.

رئیس دانشگاه گیلان وی در ادامه به رشد بودجه پژوهشی دانشگاه از ۵ درصد به ۱۲ درصد، توجه به فناوری های نوین و میزان قبولی هر ساله بیش از دو هزار نفر از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و کمبودها و مشکلات تنها دانشگاه جامع استان را در حوزه های مختلف برشمرد.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان،‌رشد،‌دانشگاه ها،‌

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است