پیشگامی جامعه ایرانی در پذیرش نقش زنان ۱۸بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۵:۰۲

زنان در ايران رو به تعالي هستند

گيلان 24: شهردار رشت با گرامیداشت روز پرستار اظهار داشت: آنچه امروز ما در فلسفه وجودی زنان جامعه ما داریم بواسطه عقبه تاریخی زنان مبارز صدر اسلام همچون زینب کبری(س) است


دکتر سید محمدعلی ثابت قدم با تاکید بر نقش موثر زنان در تاریخ اذعان داشت: همسر حضرت محمد(ص) به عنوان یک الگوی فعال اقتصادی در کنار شوهر خود در جامعه ما مطرح است.

وی افزود: الگو برداری از حضرت خدیجه (س) بهترین الگو برای یک جامعه توسعه یافته است ، و دراین زمینه تاریخ  گواه است که جامعه ایرانی در پذیرش نقش زنان در جامعه پیشگام بوده استدکتر سید محمدعلی ثابت قدم با تاکید بر نقش موثر زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی تصریح کرد: آمار بالای زنان تحصیلکرده؛ متخصص ، نشان از این دارد که زنان ایرانی انگیزه تعالی دارند و این امر در استان گیلان مشهودتر است.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: نگاهی به عقبه اقتصادی این استان حاکی از نقش موثر زنان  در اقتصاد دارد .

وی با اشاره به اینکه نسبت کارکنان زن به مرد در شهرداری رشت ۱۴ درصد است یادآور شد: این نسبت در سطوح مدیریتی به ۴۰ درصد می رسد و این نشان می دهد نگاه مدیریت شهری این واقیعت مهم را به چند دلیل پذیرفته است .

دکتر ثابت قدم  انضباط ، دقت کاری ، کیفیت فعالیتهای انجام شده توسط بانوان ، نگاه رقابتی آنها با مردان را از دلایل مهم برای بازگشایی مسیر حضور زنان در سطوح مدیریتی عنوان کرد و بیان داشت:  اگر فرصت برای بانوان در جامعه ایجاد نکنیم به زحماتی که زنان برای کسب تخصص کشیده اند خیانت می شود .

حفظ منزلت زن مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است

 

رئیس کمسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت در نشست نقش زن در تداوم نهضت عاشورا و پیروزی انقلاب اسلامی گفت : حفظ منزلت زن در جامعه و خانواده مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است .

فرانک پیشگر با اشاره به اینکه ۳۸ سال از انقلاب سپری شده است گفت : بنده این پیروزی را به همه ملت ایران  اسلامی به ویژه بانوان، که در این پیروزی نقش موثری داشتند تبریک عرض می کنم زیرا انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیری را برای جامعه بانوان کشور به ارمغان آورده است که از جمله این دستاوردها می توان به فراهم کردن بستر مناسب برای حضور زنان در حوزه های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و به جرات می توان گفت حفظ منزلت زن در جامعه و خانواده مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است .

وی ادامه داد: امروزه زنان در حوزه های علمی بسیار موفق عمل کرده اند و جمعیت بسیار زیادی از بانوان کشور دارای تحصیلات عالیه هستند و جزء اساتید توانمند در دانشگاه ها به شمار می آیند و در سمت های هیات علمی و به عنوان متخصصین کشور از وجود زنان بهره برده می شود .

دکتر پیشگر با اشاره به موفقیت های بانوان در عرصه های ورزشی اضافه کرد: بانوان با کسب موفقیت های ورزشی در عرصه رقابتهای ملی ثابت کردند که انقلاب اسلامی و اسلام برای فعالیت زن محدویت قائل نشده و حجاب برای یک زن مسلمان محدودیت محسوب نمی شود .

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: در حوزه های اجتماعی نیز زنان بسیاری ، به صورت گروهی تحت عنوان سازمان های مردم نهاد در حال فعالیت هستند .

وی افزود: ما قبل از انقلاب کار آفرین زن نداشتیم زیرا بعد از انقلاب بود که بانوان پا به عرصه فعالیت های اقتصادی گذاشتند و امروز بانوان کشور در سایه آرامشی که انقلاب اسلامی ایجاد کرده است دوشادوش مردان مشغول به فعالیت های مختلف اقتصادی هستند و به جرات می توان گفت بانوان بعد از انقلاب چرخ های اقتصاد کشور را به حرکت در آوردند .

رئیس کمسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: زنان بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی حتی  در مسائل سیاسی کشور هم صاحب نظر هستند و به عنوان معاون رئیس جمهور، نماینده مردم در مجلس و شورای اسلامی و.... قبول مسئولیت کرده اند .

دکتر پیشگر متذکر شد: همه اینها فرصت هایی است که انقلاب به جامعه بانوان کشور هدیه کرده و همین که بنده به عنوان نماینده شما در این شهر هستم فرصتی بوده که انقلاب اسلامی و شهیدان هشت سال دفاع مقدس با جانفشانی هایشان برای ما فراهم کردند و ما باید قدردان  انقلاب اسلامی باشیم و برای حفظ و نگهداری این انقلاب تلاش کنیم و با بازنگری در برنامه ها و با تولید آنها براساس تفکر مبتنی بر آموزه های دینی  و از سویی همراه با اندیشه های جدید در حفظ و پاسداری انقلاب اسلامی کوشا باشیم و امید و نشاط را در جامعه زنده نگهداریم.

بیش از ۵۰ درصد کرسی های دانشگاه توسط بانوان پر شده است.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : شهردار،‌رشت، گيلان، روز پرستار،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است