اندیشه لیبرالیستی انقلاب را تهدید می کند

گيلان 24: رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی اندیشه لیبرالیستی را بزرگترین خطری دانست که انقلاب را تهدید می کند و متذکر شد: امام همواره خطر فرهنگ غرب و اندیشه لیبرالیستی را گوشزد می کرد.


حجت الاسلام والمسلمین حمید روحانی  با بیان اینکه استکبار جهانی خاندان پهلوی را به قدرت رساند تا به وسیله آن اسلام را نابود کند و منابع ایران را به یغما ببرد، گفت: رضاشاه سعی کرد با سرنیزه اسلام را از رسمیت بیاندازد و مردم ایران را با مذهب بیگانه سازد، اما موفق نشد.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی رواج اندیشه های غربی و سیاست لیبرالیستی را نقشه محمدرضا شاه برای نابودی اسلام دانست و افزود: در آن دوران آیت الله بروجردی(ره) مانند کوهی استوار در برابر این توطئه ایستاد و اجازه نداد به حریم اسلام و قرآن تجاوز شود. بعد از رحلت ایشان رژیم پهلوی فرصت یافت تا نقشه دیرینه جهان خواران را پیاده و برنامه های ضد اسلامی را اجرا کند، اما در این زمان نیز با هوشیاری امام ناکام ماند.
وی مقطع آغازین نهضت انقلاب را 16 مهر سال 41 دانست و عنوان کرد: امام خمینی(ره) در جمع علما و روحانیون تنها راه نجات اسلام از اضمحلال را براندازی رژیمی معرفی کرد که با حمایت استعمار انگلیس برای نابودی اسلام به قدرت رسیده بود.
حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه امام بعد از توکل بر خدا به ملت اتکا داشت، تصریح کرد: امام با روشنگری به مردم آگاهی داد و نهضت انقلاب را به پیش برد. رژیم پهلوی بعد از واقعه 15 خرداد احساس وحشت کرد و لذا برای نجات سلطنتش از خطر سقوط دست به کشتار مردم زد که با دست خالی برای دفاع از مرجع خویش به میدان آمده بودند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی تبعید امام را توطئه شاه برای فراموشی نهضت انقلاب از سوی مردم دانست و گفت: شاه به این نتیجه رسیده بود که با وجود امام نمی تواند به سلطنت خود ادامه دهد لذا سخن گفتن از امام را ممنوع کرد و مجازات نگه داشتن عکس امام زندان بود؛ غافل از اینکه امام بر قلب ها حکومت می کرد و مردم با ایشان پیوند ناگسستنی داشتند.
وی با بیان اینکه شاه هیچگونه ارتباطی با مردم نداشت و در جهت منافع آنان حرکت نمی کرد، یادآور شد: تمام تلاش شاه پیاده کردن سیاست های آمریکا در ایران و تامین منافع استکبار جهانی بود و مردم از نفوذ بیگانگان احساس پوچی می کردند. آمریکا نیز تا آخرین لحظه از رژیم شاه در مقابل جریان انقلاب حمایت کرد.
حجت الاسلام روحانی ایجاد رهبر بدلی در مقابل امام خمینی(ره) را توطئه آمریکا برای منحرف کردن مسیر انقلاب دانست و بیان کرد: دشمن خیال می کرد با این توطئه ها می تواند حرکت خیل عظیم ملت هوشیار و آگاه را متوقف کند و شاه را نجات دهد، اما ملت به برکت روشنگری های امام به مرحله ای از رشد رسیده بود که فریب نمی خورد.
وی با اشاره به الهام بخشی انقلاب اسلامی برای جهانیان، خاطرنشان کرد: دیدگاه های امام در آغاز نهضت برای دنیا ناشناخته بود، زیرا خیلی ها به این نتیجه رسیده بودند که اسلام کارآیی لازم را برای به حرکت درآوردن مردم ندارد و برای پیشبرد اهداف آزادی خواهانه باید از مکاتب و ایسم های وارداتی استفاده کرد، اما امام به اسلام تکیه و سایر مکاتب را رد کرد و هرگونه ارتباط با شرق و غرب را زیر سوال برد.
منبع: ايسنا

منبع : گيلان 24

برچسب ها : انقلاب اسلامي، دهه فجر، ليبراليست، خطر، انديشه، روحاني، مورخ،‌امام،‌حكومت پهلوي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است