استاندار گيلان، ۱۴بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۸

مشكلات ناشي از برف تا ساعاتي ديگر مرتفع مي شود

نشريه ي منطقه اي واكنش و شبكه خبري گيلان 24: استاندار گیلان پس از بازدید از سطح شهر رشت با بیان اینکه بیشتر مشکلات ناشی از بارش برف تا ساعاتی دیگر برطرف می شود گفت : از همه دستگاه های خدمات رسان خواسته شده است تا تلاش هایشان را مضاعف کنند.


 دکتر محمدعلی نجفی با بیان اینکه برطبق گزارش اداره کل هواشناسی از 2 روز گذشته جلسه ستاد مدیریت بحران استان با حضور تمامی اعضاء و فرمانداران و برخی از شهرها تشکیل گردید افزود : در این نشست اهتمام لازم جهت وجود آمادگی در دستگاهها صورت پذیرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه از بعد از ظهر روز گذشته بارش برف از غرب گیلان آغاز و در پاسی از شب به رشت، حوزه مرکزی و شهرستان‌های شرق منتقل گردید افزود : از ساعات اولیه بامداد ستاد مدیریت بحران در استانداری مستقر گردیدند و تمهیدات لازم فراهم گردید.

وی ماشین آلات و امکانات برف روبی استان را در مقابل و حجم و وسعت برف محدود دانست و افزود : شهروندان عزیز که حقشان نیز می‌باشد انتظار دارند که در حداقل زمان امکانات برف روبی در تمامی راههای اصلی، خیابان‌ها و حتی راه‌های فرعی نیز فراهم باشد اما با محدودیت‌هایی در این بخش مواجه هستیم.

دکتر نجفی ارتفاع برف در حوزه شهرستان رشت را در حدود 60 سانتی عنوان کرد و افزود :  تا ساعت  صبح امروز ارتفاع بارش برف در اطراف شهرستان و در برخی از شهرها در حدود 90 سانتی و در راههای کوهستانی نیز در حدود 1 متر گزارش شده و این میزان در حال افزایش می‌باشد.

استاندار گیلان اظهار داشت : براساس گزارش‌های هواشناسی بارش برف تا بعد از ظهر امروز قطع خواهد شد و اکنون در غرب گیلان بارش به حداقل رسیده است.

دکتر نجفی با بیان اینکه شهرداری ها، ادارات کل، ستاد مدیریت بحران، هلال احمر، اورژانس، پلیس راه و راهور با تمامی امکانات خود مشغول به خدمات رسانی می‌باشند افزود : خوشبختانه راههای اصلی باز است و در مواردی بعضاً به دلیل ورود اتومبیل‌ها، اتوبوس‌ و ماشین‌های سنگین فاقد امکانات ایمنی و زنجیر چرخ موجب مسدود شدن خیابان‌های ورودی شهر شدند که اقدامات لازم در جهت حل این مشکل صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه وسعت برف و سرعت باد که در برخی از شهرها همانند انزلی به بالای 85 کیلومتر در ساعت موجب گردید تا در ساعات اولیه شاهد حجم سنگینی از برف در مناطق مختلف باشیم افزود : در سحرگاه امروز بازدید از مناطق مختلف شهر رشت داشتیم که عبور و مرور با کندی صورت می‌پذیرفت و تلاش بر این شد تا خط اصلی بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ارزاق به میزان کافی در استان وجود دارد افزود : علی رغم محدودیت‌ها نانوایی‌ها مشغول پخت می‌باشند.

دکتر نجفی افتادن درخت بر روی دکل های برق را از دلایل قطعی برخی مناطق عنوان کرد و افزود : سنگینی و حجم و برف برف موجب صدمه شبکه توزیع برق و خاموشی ساعتی در برخی از شهرها گردید که بعضاً ممکن است ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمامی تلاش‌ها بر این است که مردم در مضیغه نباشند افزود : به منظور خدمات رسانی هر چه بیشتر حتی از امکانات دهیاری ها بهره گرفتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان وی اظهار داشت : به یاری خداوند تا امشب مکشلات تأمین برق و سایر بخش‌ها برطرف خواهد شد.

به گفته دکتر  نجفی، تا ساعاتی دیگر، شرایط به حالت عادی برمی گردد و از شهروندان می خواهیم طی این مدت، از ترددهای غیرضروری خودداری کنند تا روند امداد و خدمات رسانی نهادهای مسئول، بدون ایجاد مشکلی ادامه داشته باشد.

استاندار گیلان امروز (پنجشنبه) از مناطق مختلف رشت بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم و روند خدمات رسانی دستگاه های امدادی قرار گرفت.

برچسب ها : استاندار،‌گيلان، بارش برف، دستگاه هاي مسئول، تلاش بيشتر،‌بر طرف كردن مشكلات،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است