رئيس برنامه و بودجه گيلان:

ما فرزندان صلح و محبت هستيم

گيلان 24: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان در جلسه کمیته برنامه ریزی سیاهکل، با بیان اینکه استکبار جهانی مشکلات زیادی را از اول انقلاب برای نظام و ملت ایران ایجاد کرده است ، گفت : استکبار هرلحظه منتظر است تا ملت ما زمین بخورد .

دكتر کیوان محمدی افزود :اگر بخواهیم یک اقتصاد باثبات داشته باشیم باید رشد اقتصادی ثابتی نیز در پی آن داشته باشیم  و تا زمانی که رشد اقتصاد ما از  منفی ۵ تا مثبت ۷  در نوسان است ، هیچگاه به ثبات اقتصادی نخواهیم رسید. به اظهار اين كارشناس ارشد اقتصاد، برای اینکه اقتصاد قدرتمند داشته باشیم و به ثبات دسترسی پیدا کنیم ، باید نیاز اقتصاد به پول نفت را هرچه بیشتر کاهش دهیم و مستغنی از نفت باشیم .
وی افزود: نظام بودجه کشور، متمرکز است و تصمیم گیری برای ۹۵ درصد بودجه در مرکز انجام می شود و از مجموع اعتبارات سال آینده گیلان، ۱۸۰ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای سال ۹۶ این شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: در تنظیم و تقسیم بودجه، دو شاخص جمعیت و مساحت در نظر گرفته می شود و علاوه بر آن، شاخص محرومیت هم لحاظ خواهد شد تا فقر در استان از بین برود.
محمدی ادامه داد: باید به داشته های خود متکی باشیم و موقعیت گیلان و سیاهکل در خاورمیانه بی نظیر است و این ظرفیت ها می تواند منبع درآمد خوبی برای شهرستان باشد.
رئيس برنامه و بودجه گيلان یکی از مولفه های رسیدن به رشد اقتصادی پایدار را ثبات اقتصادی عنوان و اضافه کرد: در استانی پرآب قرار داریم؛ سالانه حدود هفت میلیارد مترمکعب آب در گیلان وجود دارد که فقط 2 میلیارد متر مکعب ذخیره می شود و بقیه به دریا می ریزد که نیازمند برنامه ریزی است.
رضا اسلامي فرماندار شهرستان سیاهکل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امیدواریم سیاهکل در سال ۹۶ سکوی عمران بین ۱۶ شهرستان استان باشد، گفت: کمربندی شهر سیاهکل از هر نظر حائز اهمیت است و در ایام تعطیلات، شهرستان را به چالش می کشد که مشکلات ناشی از آن باید با تدبیربرطرف شود.
زهرا رضائي

منبع : گيلان 24

برچسب ها : رئيس برنامه و بودجه، محمدي،‌سياهكل،‌استكبار،‌اقتصاد، نفت، اعتبارات،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است