۱بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۸

گيلان درصدر آموزش سوادآموزان كشور

گيلان 24: استاندار گیلان در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش گفت :گیلان بر اساس ارزیابی های انجام شده در صدر استانهای کشور در آموزش سواد آموزان قرار دارد.

 دکتر محمد علی نجفی در این نشست که در سالن شهید انصاری استانداری برگزارشد با قدردانی از تلاش های خوب صورت گرفته در کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان در سطح کشور  افزود : خوشبختانه در بخش سوادآموزی نیز  در جهت رفع نگرانی های استان اقدامات خوبی انجام پذیرفت  .

نماینده عالی دولت افزود : بر اساس ارزیابی های انجام شده گیلان توانست با جذب 10هزار و148 سواد آموز در سال 95 بیشتر از سهمیه تعیین شده اقدام کند و در صدر استانهای کشور قرار گیرد.

وی گفت :این آمار نسبت به مدت سال قبل 126درصد بیشتر است.

وی موفقیت های حاصل شده را نشان از اهتمام آموزش و پرورش در این بخش دانست و با بیان اینکه خواستن ، توانستن است افزود : در هر کاری که همت و تلاش داشته باشیم به نتیجه مطلوب دست خواهیم یافت .

دکتر نجفی  با بیان اینکه الحمدا... گیلان در تمامی شاخص های توسعه ای جزو استان های برتر کشور است افزود : کارنامه دولت در این بخش قابل دفاع بوده و اقدامات خوبی نیز در آموزش و پرورش شروع شده است .

وی به محدودیت اعتباری دولت اشاره کرد و افزود : دولت با توجه به این محدودیت ها مبلغ 2 هزار و 700 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کشور اختصاص داده که این نشان از توجه دولت به این بخش است .

وی اظهار داشت : با این اعتبارات محدود  تنها با همدلی و همراهی توانستیم شاخص های توسعه ای استان  را افزایش دهیم

دکتر نجفی با اشاره به دستور جلسه شورای آموزش و پرورش در خصوص حفظ محیط زیست اظهار داشت : در بدو ورود خود به استان  ساماندهی مدیریت پسماند را از جمله کارهای تعریف شده خود می دانستم و اگر بتوانیم زباله های استان را جمع کنیم کار بزرگی انجام داده ایم .

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان،‌سواد آموزي،‌كشور،‌رتبه اول،‌استاندار،‌شوراي آموزش و پرورش،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است