رشت با كمبود سالنهاي نمايش مواجه است

گيلان 24ۀ رئیس ارشاد اسلامي رشت با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت‌های هنری مركز استان گفت: شهرستان رشت در سالن‌های نمایشی با کمبود مواجه است.

دكتر محمد حسن پور  در نشست خبری نمایش "آرش" در مجتمع خاتم الانبیاء رشت با اشاره به ضرورت توسعه و معرفی نمایش‌های اسطوره‌ای در جامعه امروز اظهار داشت: نمایش‌های اسطوره‌ای باید در به نسل جوان معرفی شود.

رئیس ارشاد شهرستان رشت با تاکید بر اینکه شخصت اسطوره‌ای آرش یک شخصیت از جان گذشته و با صلابت بوده است افزود: شخصیت‌های آرش‌گونه زیادی در تاریخ انقلاب اسلامی موجب پیروزی انقلاب و دفاع مقدس شده و افتخار ایران اسلامی را رقم زدند.

حسن‌پور جامعه امروز را نیازمند الگوبرداری از شخصیت‌های اسطوره‌ای چون آرش دانست و با اشاره به اینکه الگوبرداری جوانان از شخصیت‌های بزرگ و اسطوره‌ای ایران اسلامی موجب نجات جامعه از انحراف و سقوط می‌شود تصریح کرد: جوانان با الگوبرداری صحیح، جامعه را به تعالی و سعادت می‌رسانند.

وی با بیان اینکه با گسترش و توسعه فرهنگ ایثارگری باید انسان‌های بزرگ به مانند اسطوره‌های ایران اسلامی پرورش داد تاکید کرد: با اراده و انگیزه قوی جوانان انقلابی می‌توان در برابر انحرافات و دشمنی‌ها ایستادگی کرد و جامعه اسلامی را به سعادت رساند.

رئیس ارشاد شهرستان رشت زیرساخت‌های هنری رشت را نیازمند توسعه اعلام کرد و افزود: شهر رشت دارای ظرفیت‌های هنری و فرهنگی گسترده‌ای است و این شهر با توجه به توانایی‌های موجود نیازمند توسعه زیرساخت‌های هنری به شیوه صحیح است و این مهم باید با همکاری تمامی دستگاه‌های فرهنگی استان انجام شود.

حسن‌پور با تاکید بر اینکه ساخت و احداث فرهنگسرا، قرائت‌خانه، نگارخانه، کتابخانه و سالن‌های نمایش باید در اولویت دستگاه‌های فرهنگی استان باشد خاطرنشان کرد: شهرستان رشت در سالن‌های نمایشی با کمبود مواجه است.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : رشت، رئيس ارشاد، سالنهاي نمايش، كمبود،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است