** سرمایه گذار برای ملاقات نیاز به وقت گرفتن ندارد

گیلان آینده درخشانی برای جذب سرمایه گذاری دارد

نشريه ي واكنش و شبكه خبري گيلان 24: استاندار گيلان اعتقاد دارد كه گیلان آینده درخشانی برای جذب سرمایه گذاری دارد و هيچ سرمایه گذاري برای ملاقات با من نیاز به وقت گرفتن ندارد.


استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت گردشگری این استان گفت: 69 منطقه نمونه گردشگری در گیلان تعریف شده که جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری، هتل ها، مسافرکاشانه و ... در حال انجام است که در همین راستا، 14 هتل چهار و پنج ستاره در دست ساخت داریم که یکی از هتل های پنج ستاره، بزودی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه گردشگر محیط زیبا و عاری از زباله را می پسندد، تصریح کرد: باید علاوه بر امکانات گردشگری، زیرساخت ها نیز فراهم باشد و امکانات شهرمان توسعه یابد که این اتفاق در حال انجام است.

دکتر نجفی گیلان را مستعد سرمایه گذاری خارجی دانست و خاطرنشان کرد: گیلان آینده درخشانی برای جذب سرمایه گذاری دارد و این یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت است چراکه زیر ساخت های مناسبی فراهم شده و نیز در حال تکمیل است.

وی با اشاره به تولید دو هزار و 800 مگاوات برق در استان گفت: این میزان تولید در حالیست که بالاترین مصرف در زمان پیک ، یک هزار و 400 مگاوات است .

وی تصریح کرد: این میزان تولید همواره بیش از یک و نیم برابر مصرف برق مان محسوب می شود.

استاندار گیلان همچنین به برخوردار بودن تمامی شهرها ، روستاها ، شهر و و شهرک های صنعتی استان از نعمت گاز اشاره و اضافه کرد: بزودی گیلان را استان سبز اعلام می کنیم .

وی با اشاره به هدر رفتن شش و نیم میلیارد مترمکعب آب باران در جلگه گفت: به همین منظور سدهای پایین دستی و لاستیکی در استان در حال احداث است .

به گفته نجفی، صنایعی که نیاز به آب دارند، تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در گیلان دارند که از این فرصت استفاده کنند.

وی آبی که هدر می رود، گاز، نیروی کار مناسب، جوان و تحصیل کرده استان را یک فرصت خواند و گفت: در همین راستا، تقویت شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد و امسال صد شرکت دانش بنیان را تعریف کرده ایم.

وی بنادر انزلی و آستارا را از دیگر ظرفیت های گیلان عنوان و بیان کرد: ظرفیت این بنادر تا 17 میلیون تن است که استان با وجود آنها آینده درخشانی در زمینه تجاری، گردشگری و بندری خواهد داشت.

نجفی با یادآوری اینکه بندر کاسپین برنامه ای بود که سال ها متوقف بود و قرار بود 11 سال دیگر به بهره برداری برسد، تصریح کرد: در احداث این بندر که از سال گذشته با حضور رئیس جمهوری آغاز به کار کرد، کار ویژه ای شکل گرفت و دو اسکله آن در حال آماده شدن است تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی افزایش ظرفیت بنادر گیلان به میزان 40 میلیون تن را در شمال کشور بی نظیر دانست و گفت: این ظرفیت بندری استان در شمال ایران، بی نظیر و فرصت استثنایی را در حاشیه دریای خزر فراهم آورده است.

به گفته نجفی، بندر بزرگی نیز در همین اندازه در باکو در حال احداث است که می تواند نقش موثری در ارتباطات طرفین داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید از این فرصت ها ، بهره لازم را بگیریم و همه این مزایا، فضای کسب و کار مناسبی را در استان رقم می زند.

وی با اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و رتبه اول گیلان در هفت فصل متوالی در فضای کسب و کار در کشور در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: یکی از مولفه های فضای کسب و کار مناسب، استقبال سرمایه گذاری در استان است.

** سرمایه گذار برای ملاقات نیاز به وقت گرفتن ندارد

وی با اشاره به برگزاری کارگروه های رفع موانع تولید و ستاد تسهیل برای بخش های تولیدی، تشکیل جلسات منطم و بررسی موانع سرمایه گذاری در استان افزود: اهتمام داریم تا امکانات خوبی برای سرمایه گذاران از جمله فراهم آوردن زمینه استفاده از صندوق توسعه ملی را مهیا سازیم و زمین نیز آماده واگذاری به سرمایه گذاران داریم.

دکتر نجفی راه آهن را یک فرصت برای استان خواند و گفت: در آینده ای نزدیک راه آهن رشت - قزوین به بهره برداری می رسد و در ادامه آن، خط ریلی رشت - انزلی - آستارا تکمیل و پس از این، خط ریلی به جمهوری آذربایجان اتصال خواهد یافت.

استاندار گیلان با بیان اینکه راه آهن آستارا - آستارا تا پایان امسال افتتاح می شود، گفت: 200 کیلومتر راه آهن رشت - آستارا هنوز شکل نگرفته که تا زمان کامل شدن این خط ریلی، ترانزیت می تواند از طریق زمینی و کامیون ها صورت گیرد.

وی با یادآوری اینکه سرمایه گذار برای ملاقات با من نیاز به وقت گرفتن ندارد، افزود: با رفع موردی نواقص و کاستی ها، مشکلات استان برطرف نمی شود و اعتقاد داریم زمینه اشتغالزایی بیکاران را باید فراهم کرد و سرمایه گذاری در استان می تواند نقش مهمی در این امر داشته باشد.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، استاندار، سرمايه گذار،‌توسعه،‌اينده درخشان،‌ گردشگري، هتل،‌

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است