استاندار اعلام كرد،

430ميليارد براي رونق گيلان پرداخت شد

گيلان 24 و نشريه واكنش: استاندار گیلان در ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد گفت : 430 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر نجفی صبح امروز در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به سفرهای کاری متعدد دکتر واعظی به گیلان اظهار داشت : این ششمین سفر کاری وزیر ارتباطات به گیلان است و این آمار علاوه بر سفرهایی است که دکتر واعظی به منظور توسعه همکاری با کشور آذربایجان به آستارا  داشتند .

استاندار گیلان گزارش های ارائه شده را حاکی از رشد استان در تمامی شاخص های توسعه ای و امیدوار کننده دانست و افزود :  فضای گیلان در بهبود کسب و کار ، مثبت و جزو استان های برتر کشور است .

نماینده عالی دولت در گیلان برآیند و نتایج تصمیم گیری جلسات برگزار شده در بخش های مختلف  استان را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست  و افزود : جلسات متعددی در قالب اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید به منظور توسعه و شکوفایی  استان برگزار می شود .

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش صنعت گیلان اظهار داشت : برگزاری جلسات رفع موانع تولید و تلاش در جهت حل مشکلات این واحدها  ، توسعه فرش دستبافت و اجرای پروژه های بزرگ صنعتی  نمونه ای از اقدامات صورت گرفته در این بخش است .

استاندار گیلان از احداث پروژه بزرگ صنعتی با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در استان خبر داد و افزود : امیدواریم در صورت امکان بتوانیم با حضور مقامات کشوری این طرح بزرگ صنعتی را افتتاح کنیم .

دکتر نجفی همچنین با بیان اینکه کار بزرگ و بی نظیری در احداث مجتمع  بندری  کاسپین در منطقه آزاد انزلی شکل گرفته است افزود : این بندر با بهره گیری از توان بخش خصوصی  در حال ساخت است و به یاری خداوند شاهد افتتاح آن نیز خواهیم بود .

استاندار گیلان از در نظر گرفته شدن 470 میلیارد تومان تسهیلات به گیلان در قالب کارگروه رفع موانع تولید خبر داد و افزود : در نشستی که در ابتدای فعالیت این کارگروه با وزیر صنعت ، معدن و تجارت  داشتیم اعلام کردیم که قطعاً گیلان جزو 3 استان برتر کشور در این بخش خواهد شد و الحمدا... در طی این مدت گیلان همواره جزو استانهای برتر بوده است .

استاندار گیلان با مثبت ارزیابی کردن همکاری مجموع بانک ها در کارگروه رفع موانع تولید اظهار داشت : تاکنون بیش از 430 میلیارد تومان تسهیلات در این بخش پرداخت شده است .

استاندار گیلان  خواستار مساعدت بیشتر نظام بانکی  به گیلان شد و افزود : با طرح های بررسی شده  در کارگروه رفع موانع تولید آمادگی جذب 200 تا 300 میلیارد تومان تسهیلات دیگر در گیلان وجود دارد .

دکتر نجفی از برگزاری مستمر و هفتگی کارگروه رفع موانع تولید در گیلان خبر داد و با بیان اینکه در طی هفته 1 تا 2 جلسه در این راستا برگزار خواهد شد افزود : شکل گیری این کارگروه جزو بهترین اقدامات دولت برای کمک به رونق تولید و احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد  به شمار می رود .

استاندار گیلان به پیشرفت ساخت راه آهن رشت قزوین اشاره و افزود : هر چند  که به  محدودیت های مالی دولت واقف هستیم اما اگر اسناد خزانه زودتر در این بخش پرداخت می شد پیشرفت بهتری را شاهد بودیم .

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش تسطیح اراضی اظهار داشت : امیدواریم مساعدت های لازم از سوی مرکز در این بخش صورت گیرد .

دکتر نجفی با اشاره به اهمیت احداث باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین تصریح کرد :به یاری خداوند  3 کیلومتر از این مسیر تا پایان سال افتتاح خواهد شد و امیدواریم اقدامات جدی تری در خصوص احداث 8 کیلومتر باقی مانده این آزاد راه صورت گیرد .

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، استاندار، رونق ، بودجه، وزير ارتباطات،اقتصاد مقاومتي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است