به گاز تركمنستان نيازي نيست

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه ایران هیچ نیازی به گاز ترکمنستان ندارد گفت: با همکاری و استفاده بهینه مصرف گاز مشترکین گیلان، گاز استان مازندران به‌درستی تامین و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

مهندس جمشید ظهیری  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران و به تبع آن شرکت گاز گیلان دوره توسعه شبکه گازرسانی را به پایان رسانده است اظهار داشت: هم اکنون با توسعه شبکه گازرسانی در گیلان ارتقای خدمات کیفی و بحث فرهنگ سازی در مصرف گاز در اولویت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان مقوله فرهنگ سازی در مصرف گاز را شاخصه ارتقای خدمات عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها به‌عنوان عاملان فرهنگی رساندن پیام شرکت گاز در راستای مصرف بهینه به مشترکین، اصلی‌ترین عناصر هستند.

وی با اشاره به ایام سرد سال،کمبود گاز و قطع گاز ایران از سوی ترکمنستان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، تامین مطلوب گاز و گازرسانی به شیوه درست به مشترکین در سرلوحه اهداف دولت قرار گرفته است.

ظهیری با تاکید بر اینکه قطع گاز ایران از سوی ترکمنستان را باید یک فرصت برای گاز ایران تبدیل کنیم بیان کرد: روزانه 700 میلیون متر مکعب گاز غنی شده در کشور تولید و به دست مصرف کننده می‌رسد و این امر نشانگر این است که ایران با کمبود گاز مواجه نیست.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان هدر رفت گاز در ایران را 10 برابر کشورهای اروپایی دانست و با اشاره به اینکه ایران به تنهایی به اندازه کل اروپا گاز مصرف می‌کند افزود: در آذ ماه امسال در گیلان 45 درصد افزایش مصرف گاز داشتیم که 25 درصد این میزان به دلیل هدر رفت و مصرف غیرمنطقی از گاز بود.

وی استان را نیازمند استفاده بهینه و منطقی از گاز دانست و خاطرنشان کرد: 70 درصد سبد انرژی کشور در حال حاضر از گاز تامین می‌شود و این امر نیازمند فرهنگ سازی در استفاده بهینه از این نعمت خدادادی است.

ظهیری با بیان اینکه توسعه گازرسانی در چند سال اخیر در استان به‌درستی انجام شده است و از نظر مدیرعامل شرکت گاز ایران شاهکار گازرسانی در این کشور به‌دست استان گیلان رقم خورده است تاکید کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی در استان، با برنامه ریزی‌های صحیح، پروژه گازرسانی روستاها در گیلان به‌خوبی انجام شده است.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، شركت گاز، صرفه جويي،‌مدير عامل،‌گاز تركمنستان، شمال، مردم، همكاري،‌سازمان ها،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است