۱۱آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲

12 هزار فبض نوسازي در شهر رامسر توزيع مي شود

نشريه ي منطقه اي واكنش: در راستاي كسب عوارض نوسازي شهردار شهر زيباي رامسر ومدیر نوسازی نشستی با رئيس اداره پست شهرستان در خصوص نحوه توزیع به موقع 12000 قبض ها مربوطه نشست هماهنگي برگزار كردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رامسر

شهردار ، در این نشست بیان داشت: شهرداری ها نیز در چارچوب وظایف خود باید  خدماتی را به شهروندان ارائه دهند. شهروندان در شهرهای کوچک تقریباً اکثر نیازها و مطالبات خود را که حتی بعضاً به شهرداری ارتباطی ندارد از طریق همین نهاد دنبال می کنند و شهرداری را ملزم به اجابت تمام نیازهای خود می دانند. مسلماً  پاسخ به تمامی این انتظارات پشتوانه مالی قوی را می طلبد تا بتوان رضایت نسبی شهروندان را حاصل کرد. این در حالی است که شهرداریها نهادهایی هستند عمومی که بودجه آنها مستقیماً از طریق ارائه خدمات به شهروندان حاصل می شود و سهمی از اعتبارات دولتی نمی برند.

شهرداری ها بودجه خود را از ردیف های درآمدی که قانون تعیین کرده تأمین می کنند. یکی از ردیفهای درآمدی که قانون برای شهرداریها منظور داشته وصول عوارض نوسازی از کلیه اراضی  و ساختمانها واقع در محدوده قانونی شهر هاست.

اما از آنجا که ارتباط بین شهرداری و شهروندان ارتباطی است دوسویه و شأن و منزلت شهروندان نیز فراتر از اعمال چنین اقداماتی است بنابر این بهترین گزینه برای رعایت حقوق طرفین برقراری تعامل و همکاری دوطرفه بین شهرداری و مردم است. در سایه این تعاملات است که می توان طعم توسعه را چشید و شهر را به جایگاهی رساند که در شأن شهروندان فهیم آن باشد.

در این راستا بدیهی است هرچه توان مالی شهرداریها بالاتر باشد خدمات بیشتر و مطلبوتری می توانند به شهر و شهروندان ارائه دهند. بنابر این شایسته ترین و زیباترین اقدامی که میتواند منجر به استحکام و تقویت روابط بین شهرداری و مردم گردد شناخت حقوق این دو نسبت به یکدیگر و رعایت این حقوق از جانب هر دو طرف است.

شهروندان گرامی اگر خواهان خدمت هستیم باید بهای آن را بپردازیم و بهای خدمات شهرداری پرداخت به موقع عوارض است که نهایتاً در همین شهر و برای خود شهروندان هزینه مي شود.

انشاءالله روزی را شاهد باشیم که شهروندان گرامی با اعتماد به خادمان خود در شهرداری و شورای شهرجایگاه شایسته ای را در سبد هزینه سالیانه خود به عوارض شهرداری اختصاص دهند و پرداخت آن را جزئی از هزینه های اجتناب ناپذیر خود قلمداد کنند.

مژگان حیدری- رامسر                                                                                                                                 

منبع : گيلان 24

برچسب ها : رامسر، شهرداري،‌عوارض ،‌نوسازي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است