۲۵آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶

750هزار خانوار گیلانی سرشماری شدند

گيلان 24 و نشريه واكنش: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: از ۹۱۴ هزار خانوار گیلانی تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار خانوار در فرآیند عمومی سرشماری نفوس مسکن سرشماری شدند.

دكتر كیوان محمدی  در یک نشست خبری با اشاره به اینکه فرآیند سرشماری به شیوه مطلوب و صحیح در گیلان روزهای واپسین خود را طی می‌کند اظهار داشت: فرآیند سرشماری عمومی نفوس مسکن تا 28 آبان ماه ادامه و به طور احتمال تا 30 آبان تمدید می شود.

وی آمار برآورد شده خانوارهای گیلان را 914 هزار خانوار عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از 750 هزار خانوار گیلانی در سرشماری عمومی نفوس مسکن سال 95 سرشماری شدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه 83 درصد خانوار های گیلان تاکنون در فرآیند سرشماری سال 95 در گیلان سر شماری شدند تصریح کرد: شهرستان املش با 93 درصد بالاترین رتبه مشارکت و عملکرد را در سرشماری گیلان دارد.

محمدی املش و سیاهکل را از شهرستان های برتر گیلان در مشارکت سرشماری دو شیوه اینترنتی و حضوری اعلام کرد و گفت : مشارکت، همراهی و همدلی مردم گیلان در سرشماری مثال زدنی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان اعلام کرد: تاکنون بالا ترین رتبه مشارکت مردم در شهرستان 93 درصد و پایین ترین رتبه مشارکت در سرشماری عمومی نفوس مسکن در گیلان 80 درصد است.

وی با تاکید بر اینکه حضور و مشارکت گسترده مردم موجب می‌شود تا آماری دقیق و صحیح از فرآیند مذکور در راستای توسعه و آبادانی استان حاصل شود افزود: لازمه این امر دقت و مشارکت همه جانبه مردم در امر سرشماری است.

محمدی با اشاره به خانوار های غایب در زمان مراجعت ماموران سرشماری تصریح کرد: با اختصاص کدهای ده رقمی به این افراد، خانوار های غایب می‌توانند با ثبت نام اینترنتی پرسش نامه سرشماری را تکمیل و با دریافت کد 12 رقمی در جلگه سرشماری شدگان قرار گیرند.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : سرشماري، گيلان، محمدي،‌املش، سياهكل، اينترنتي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است