وزیر صنعت، معدن و تجارت در گيلان،

دولت بايد تا 5 سال آينده كارهايش را پيش ببرد

شبكه خبري گيلان 24 و نشريه ي منطقه اي واكنش: وزیر صنعت، معدن و تجارتبا حضور در گيلان با بیان اینکه این دولت ۵ سال دیگر باید با اقدامات و فعالیت‌های خود را به پیش ببرد، گفت: اطاعت رئیس‌جمهور وقت از منویات مقام معظم رهبری مثال‌زدنی است.

محمدرضا نعمت‌زاده صبح  شنبه 22 آبان  در شروع  گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در رشت با اشاره به اینکه هم‌اکنون همدلی و همراهی دولت و مجلس بسیار مطلوب و تأثیرگذار است، اظهار داشت: تعامل مجلس و دولت مکمل توسعه و آبادانی در کشور است.

وی با تأکید بر شعار امسال و با بیان اینکه امسال از چندین جهت اهمیت ویژه دارد، افزود: اقتصاد مقاومتی حاصل و چکیده فعالیت‌های خوب و گسترده انقلاب اسلامی در 37 سال گذشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز اینکه سیاست اقتصاد مقاومتی راهکار توسعه و پویایی کشور است، خاطرنشان کرد: این سیاست کلان متشکل از 24 بند، اقدامات حائز اهمیتی را در خود تجمیع کرده است.

نعمت‌زاده با اعلام اینکه در سال گذشته مقام معظم رهبری رضایت مطلوبی از عرصه عمل در کشور نداشته‌اند، گفت: تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی اقدامی در تسریع عملکرد اقتصاد در کشور است.

وی با بیان اینکه 6 مورد از سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشور اجرایی شده است، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تلاش‌های گسترده تلاش در اجرای دقیق این سیاست‌ها داشته و در برخی از برنامه‌ها پیشرو است.

نعمت‌زاده با اشاره به اقدامات گسترده دولت در عرصه صنعت و با بیان اینکه مسئولان شناخت خوبی از مسائل صنعتی در کشور دارند، اظهار کرد: سفرهای متعدد رئیس بانک مرکزی به استان‌های کشور اقدام تأثیرگذاری در حوزه صنعت بوده است.

وی با تأکید به عدم رضایت از بازدید پروژه‌ها و طرح‌های صنعتی از استان‌ها خاطرنشان کرد: افزایش بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی در استان‌ها مد نظر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مسئولان در قبال تصمیمات گرفته شده مسئول هستند، اضافه کرد: باید در قبال مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی پاسخگو بود.

وی در خصوص  رسانه‌های منتقد دولت و با بیان اینکه فضای رسانه‌ای در دولت یازدهم فضای مطلوبی است، اظهار  کرد: گاه انتقادها آگاهانه و برخی ناآگاهانه از دولت انجام می‌شود كه انتقاد از سر دلسوزي و "اگاهانه قابل پذيرش است..

نعمت‌زاده با ابراز اینکه عمل در عرصه اقتصاد، امروز تکلیف مدیران است، تصریح کرد: برخی استان‌ها در راستای رفع موانع تولید شادابی مطلوب را نداشته‌اند و این امر باید در راستای برطرف کردن مشکلات سرعت بیشتری به خود گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر "باید اقدام و عمل را در کشور به‌صورت ویژه‌تری در نظر بگیریم" افزود: مسئولان باید ارزیابی مطلوب و ویژه‌ای از اقدام و عمل خود در کشور داشته باشند.

وی وجود عشق و علاقه در کار را موجب پیشرفت در امور دانست و گفت: خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک توفیقی است که باید آن را قدر بدانیم.

نعمت‌زاده با اشاره به عمر 3ساله دولت یازدهم و با بیان اینکه این دولت 5 سال دیگر باید اقدامات و فعالیت‌های خود را به پیش ببرد، گفت: اطاعت رئیس جمهور وقت از منویات مقام معظم رهبری مثال‌زدنی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز اینکه کسی بهتر از روحانی شایسته ریاست جمهوری نیست، افزود: لحاظ منویات رهبری در مسئله برجام رکن اصلی مذاکرات از سوی رئیس جمهور بود

منبع : گيلان 24

برچسب ها : وزير صنعت،‌تجارت،‌نعمت زاده،‌گردهمايي،‌كشوري، رشت، گيلان، دولت، رهبري، رئيس جمهوري،‌انتقاد سازنده، اقتصادي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است